• https://www.facebook.com/cengiz.ulku
  • https://twitter.com/cengizulku

Anasayfa

İZAFOD - 8 Mart Kadınlar Günü İzmir Ticaret Odasında açılan 5. Karma Fotoğraf Sergimizin Kokteyli yapıldı. Sergi salonunda yapılan kokteyle kadınlar büyük ilgi gösterdi. Kokteyl'de Ticaret Odası adına açılış konuşması yapan Ticaret odası meclis üyesi ve Eğitim komisyonu üyesi İsa Aykanat, Böyle anlamlı bir günde böyle anlamlı bir serginin İzafod tarafından odamızda sergilenmesi bizi mutlu etti kendilerine teşekkür ediyoruz dedi.
15.03.2012
İZAFOD - İzmir Amatör Fotoğrafçılar Derneği’nin, “ KADINA ŞİDDET ” konulu 5. Karma Fotoğraf sergisi 5 -11 Mart 2012 tarihleri arasında İzmir Ticaret Odası sergi salonunda izleyenleriyle buluşuyor. Fiziki – psikolojik -ekonomik-siyasal-sosyal tüm yanlarıyla “KADINA ŞİDDET”in arttığı günümüzde farkındalıklarımızı “fotoğrafça” anımsatma ve önlenebilirliğine katkı amaçlı bu sergide İZAFOD Üyelerimizden Adnan Kandemir, Ayfer Şener, Cengiz Ülkü, Gülçin Uçak, Gündüz Akagündüz, Kerime Ermete, Mehmet Bakır, Ozan Ertam, Recep Karagöz ve Şenol Erdener'in fotoğrafları yer almaktadır. Sergi kokteylimiz 08 Mart 2012 Perşembe günüdür.
06.03.2012
Değerli Site Misafirim; 15 - 22 Şubat 2012 tarihlerinde Vietnam da idim. Sizlere Vietnam hakkında kısa bir bilgi vermek istedim. Devamında da fotoğraflar sizlere umarım daha detaylı fikir verir. Aşağıdaki ansiklopedik bilgi dışında ilgimi çeken birkaç notu şöyle özetleyebilirim. Vietnam'ın yüzölçümü Türkiye'nin yarısı civarında olmasına rağmen nüfusu 90 milyon... Yani topraklarının büyük bir bölümü yerleşim alanı. Kalan kısmı da pirinç tarlaları. Dünyanın en büyük pirinç üreticilerinden.
23.02.2012
İZAFOD - Üyesi olduğum, İzmir Amatör Fotoğrafçılar Derneği’nin, “Şiddet” konulu 4. Karma Fotoğraf sergisi Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi’nde 12 Kasım 2011 tarihinde açıldı. Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu'nun açılışını yaptığı sergiye ilk gün yoğun ilgi vardı. Sergide üyelerimizden Adnan Kandemir, Ayfer Şener, Cengiz Ülkü, Dilek Uğraş, Gülçin Uçak, Gündüz Akagündüz, Kardelen Çelebi, Kerime Ermete, Mehmet Ali Ersözlü, Mehmet Bakır, Ozan Ertam, Özkan Aslan, Recep Karagöz, Şenol Erdener’in fotoğrafları yer almakta.
13.11.2011
İzmir Amatör Fotoğrafçılar Derneği'nin 3. sergisi 14 Şubat 2011 tarihinde açıldı. SEVGİLİYE konusuyla 18 fotoğraf sergilendi. Alsancak'da ki Ziraat Mühendisleri Odasında açılan sergide sergilenen fotoğraflarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Sergimiz daha sonra Trabzon ve Manisa'da da açıldı.
10.08.2011
İzmir Amatör Fotoğrafçılar Derneğinin, günümüzün en önemli gündem maddelerinden biri olan "Şiddet" konulu fotoğraf sergisi hepimizi heyecanlandırdı. Üyeler arası çalışmalardan seçilecek kareleri yakalamak için birçoğumuz çeşitli senaryolar üretti ve bu senaryoya uygun kareler yakaladı. Bende sergi öncesi çalışmalarımı paylaşmak istedim.
25.12.2011
Bazen çektiğim fotoğraflarla ilgili önemli bilgiler veya hikayeleri oluyor. Buna benzer fotoğrafları yazının devamında görebilirsiniz
29.10.2011
4 ve 5 Haziran 2011 günü Çiğli'de ki 2. Ana Jet Üssü'nde dünyanın bir çok ülkesinden katılan uçaklar ve Türk uçaklarının şovu vardı. Sabahın erken saatlerinde yerini alan bir çok İzmir'li gibi bende yerimi aldım. Sadece İzmir değil Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden de çok seyirci gelmişti. TRT televizyonu canlı yayınladı ve benim gittiğim gün 80.000 kişinin olduğunu söylemiş.Bu gösteride çektiğim fotoğraflardan bir kısmını site ziyaretçilerim ile paylaşmak istedim.
08.06.2011
 8 
İLGİNÇ YAZILAR
Üyelik Girişi
Saat Kulesi
Site Arama