• https://www.facebook.com/cengiz.ulku
  • https://twitter.com/cengizulku

Anasayfa

24 Ekim – 7 Kasım tarihleri arasında Karşıyaka Belediyesi Hamza Rüstem Fotoğraf Evi’nde 52 kareden oluşan fotoğraf sergimize büyük ilgi oldu. Yağmurun en şiddetli yağdığı dakikalara denk gelen açılışımıza 200 kadar fotoğraf sever dostumuz oradaydı.
18.11.2015
27 Aralık 2014 günü Usta gazeteci Atilla Köprülüoğlu'nun 9 Eylül gazetesinde "ONUR.. GURUR.. DURUŞ; İŞTE BEŞİKTAŞ" başlıklı yazısı gerçekten tüm Beşiktaş camiasını onurlandırdı, gururlandırdı. Bende bu gururu sizlerle paylaşmak istedim. Yazısını şöyle biirmiş."Sevmek İçin Yürek İster Sürdürmek İçin Emek Gerek Sevgi Ne Boğazda, Ne Mum Işığında Yemek Yemek. Sevgi bir lokmada iki mutlu insan demek." Fenerbahçeli Dünya Şairimiz Nazım; sanki Beşiktaş'ı ‘’sevdalısı’’taraftarını anlatmış dizelerinde.. 111 yıldır yüksekten uçuyorsun.. İyi ki varsın Karakartal.. İyi ki...
28.12.2014
16-29 Nisan 2015 tarihleri arasında Karşıyaka Fotoğraf Derneği KARFOD, Konak Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi Sanat Galerisinde ki İnançlar ve Yaşam konulu sergi açtı. Karma sergide 10 Fotoğrafçının 50'ye yakın fotoğrafı sergilendi. Fotoğrafı bulunan KARFOD Üyelerimiz; Cengiz Ülkü, Erkan Sezgin, Dilek Uğraş Pala, Gazi Ceviz, Gündüz Akagündüz, Kerime Ermete, Halit Dokuzoğuz, Mehtap Kayın, Mehmet Emin Ergene ve Ozan Ertam ‘ın fotoğrafları yer aldı
08.05.2015
Yaklaşık 15.000 kişinin yaşadığı bu şehrin yapıları dik üçgen çatıların bulunduğu binaların sıkça yerleştiği geniş olmayan sokaklarıyla ilk kurulduğu günkü orjinalliğini koruyor. Gotik, Rönesans ve Barok stilleri kullanılarak yapılmış. 13. YY’da inşaa edilen şehir ve en yüksek yerine yapılan kale 1719 dan 1945 yılına kadar Schwarzenberg ailesi tarafından sahiplenilmiş. Bu kaleden şehri izlemenin keyfi bir başka.
31.10.2014
Yakın tarihi hatırlarsak daha 90’lı yıllarda da Yugoslavya’ın dağılmasıyla etrafında ki herkesle savaştılar. Zaten dağılma sebebide onlar. Bütün komşularıyla aralarının kötü olmasına halkı üzülüyor. Ama bir taraftan da Kosova'nın bağımsız devlet oluşunu birçok ülke ve Türkler tanıdı ama halk orası bizim demeye devam ediyorlar. Aslına bakarsanız hala ırkçılık ve savaşçılık ruhunu koruduklarını hissettiriyorlar.
22.08.2015
Karşıyaka Çarşısı sanırım İstiklal caddesinden sonra en fazla insan trafiğinin olduğu caddelerden biridir. Dolayısıyla ticaretin de en yoğun olduğu yerlerden biri olmasını beklemek de Karşıyaka çarşı esnafı açısından en doğal istektir. Çünkü Türkiye’nin en yüksek kiraları bu çarşıda ödeniyor. Ticaret tarafına baktığımızda en fazla insanın geçtiği yerlerden biri olmasına rağmen, yüksek cirolar yapılıyor mu? Hayır… Neden acaba?
29.09.2014
Ölümün faydasımı olur diyeceksiniz. Evet gerçekten bazı ölümlerin sonucu, bazı insanlara hayat veriyorsa faydaya çevirmiş oluyorsunuz. Altı erkek kardeşiz, hepimiz çeşitli işler yapıyoruz. Bazıları birlikte, bazıları ayrı… Beş ağabeyimden biri olan Dr Azem Ülkü, Çanakkale’de Anestezi ve Reaminasyon dalı uzmanı ve son yıllarda Çanakkale İl Organ Nakli Koordinatörlüğü yapıyor. Bu nedenle sayelerinde, konuların içinde yaşıyoruz desem yalan olmaz.
29.09.2014
61 Ülkeden yüzlerce sporcunun katıldığı Dünya Ritmik Cimnastik Şampiyonası açılış gösterileri dün akşam Atatürk kapalı spor salonunda yapıldı. Dünyanın en başarılı takımlarının katıldığı bu organizasyonda özellikle Rus Milli takımı gösterisini Tarkan’ın Şıkıdım şarkısıyla yapıyor. Ayrıca Alman milli takımında teklerde 9 kez gençler şampiyonluğu, yetişkinlerde de 2012 yılında Almanya 2. liği bulunan Türk kökenli Rana isimli bir kızımız yarışacak.
29.09.2014
 3 
İLGİNÇ YAZILAR
Üyelik Girişi
Saat Kulesi
Site Arama