• https://www.facebook.com/cengiz.ulku
  • https://twitter.com/cengizulku

Anasayfa

Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle başta başbakan olmak üzere, hükümetin isteğiyle Türkiye’ye davet edilen Suriyeli sığınmacılar, çeşitli şehirlere dağıtılıp, orada onlara ayrılan bölgelerde ikamet ediyorlar. Hükümet bu sığınmacılara ne kadar destek oluyor bilmiyoruz ama hayatlarından pek memnun değiller gibi görünüyor.
24.11.2013
16 Kasım 2013 - Başarısı inkar edilmeyecek bir teknik direktör. Ama, başarılı olduğunu bilip, bu kadar ben ne istersem o olur şeklinde davranması insanı iyice itiyor. Biraz da mütevazi ol be kardeşim. Türk milli takımını kurtarma adınaGalatasaray’ı olmadık zamanda bırakması, (sözde bırakmadı, ikisinide yönetecek), çalıştırdığı takımı derenin ortasında at değiştirmek zorunda bırakması bir Galatasaraylı için affedilmeyecek bir davranış.
23.11.2013
Mustafa Sarıgül ile CHP arasındaki flört uzun sürdü, şimdi son aşamasına gelindi… Son rütuşlar yapılıyor, sanırım önümüzdeki günlerde CHP’ye katılmış olacak. İlk bakışta bir çok insan, “Sarıgül’de amma naz yaptı haa… CHP’de neden bu kadar üzerinde durdu ki, başka insan mı yok” dediğini biliyorum.
31.10.2013
16-19 Ekim 2013 tarihleri arası 3 gece 4 günlük bir gezi yaptık Stockholm’e. Ekim ayı için havaların iyi gittiğini söylediler. 0 ile 10 derece arasıydı sıcaklıklar. Sadece bir gün yağmur yağdı, o da sürekli değil. Aynı günler İzmir’de ve Ege’de rüzgarla karışık yağan yağmurlar bazı yerlerde bir çok ağacı devirmiş, bazı yerlerde ise sellere yol açmış. Türkiye’nin yarısı kadar topraklarında, 10 milyon kişi yaşıyor İsveç de. Başkent Sockholm en büyük şehri… etrafı ile birlikte yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip. Kişi başına düşen 43.000 USD’lik gelirle refah düzeyi dünyanın en iyi ülkelerinden biri. Tabii gelirin yüksek oluşu, beraberinde pahalılığı da getirmiş. Sanırım dünyanın en pahalı ülkelerinin başında.
28.10.2013
Allah günah yazmasın denir ya; gerçekten bayram ile ilgili vatandaş artık dini bayramları, dini gereklilikten öte, çok büyük oranda tatil amaçlı görüyor. Üstelik vatandaş değil, devlet de bu işe çanak tutuyor. Genellikle 3 gün bayram, aradaki 2 günü de devlet hafta sonu ile birleştiriyor… önceki hafta sonu derken 9 gün tatil. Hele kurban bayramıysa daha kolay. Milli bayramlar içinde aynı şey geçerli, hafta sonu ile arasında 1 gün, 2 gün varsa oradan da 4-5 günlük tatiller çıkıyor. Demek ki neymiş, içinde bayram kelimesi geçen günler varsa eşittir tatil ile eş anlamlı. Çünkü işyerleri kapalı ise tatile gitme zamanıdır. Örneğin bayrama 3 gün kala biri bayram mesajı gönderiyorsa, bilin ki onun için tatil başlamıştır. Hemen şu mesajları göndereyim ki tatil de onlarla uğraşmayayım.
12.10.2013
Abdulah Avcı’nın istifasından sonra Milli takımın başına Fatih Terim getirildi. Bir çok insan Fatih Terim’in gelmesinden memnun olduğunu tahmin ediyorum. Şahsen ben de bir Beşiktaşlı olarak çözümün Fatih hoca ile giderilmesine olumlu bakanlardanım. Üstelik insan olarak bana çok antipatik gelen, ama başarısını inkar edemeyeceğim biri.
27.08.2013
Üç aile cumartesi sabahı Sakız Adasına gittik, pazar akşamı döndük. Dönüşte yolda düşündüklerimi baştan söyleyeyim, “niçin gitmekte bu kadar geç kalmışız” diye hayıflandım doğrusu. Şunun şurasında 45 dakikalık yol. Kapı vizesi almak pasaportu olan biri için son derece kolay. Üçkuyular-Bostanlı mesafesi gibi birşey. Kiraladığımız araçla 2 günde tamamına yakınını gezdik. Tabii bu kadar hızlı gezmekle herşeyi görmek ve yaşamak mümkün değil. Mutlaka tekrar gitmek gerekir.
27.08.2013
Dünyanın en güzel yarımadalarından biri Bodrum Yarımadası. Tarihi, kültürü, havası, denizi, koyları, plajları, tesisleri, pansiyonlarından yedi yıldızlı otellere kadar yok yok. Bir İzmir'li olarak her yıl bir haftamı bu bölgede geçiririm. Bodrum’u Bodrum olarak değerlendirmek çok doğru olmasa gerek. Çünkü Bodrum yarımadası tek şehir haline gelme yolunda ciddi yol katetmiş. Yılda 1.000.000‘nun üzerinde yabancı turist alıyor, yerli turist ise 10 katıdır. Sadece Bodrum merkezin kışlık nüfusu 45 yılda 20.000’den 100.000’e çıkmış. Yani 5 kat yükselmiş. Yarımada da ki diğer yerleşim yerlerindeki durum da çok farklı değildir. Yazlık nüfusu tahmin edemiyorum.
22.07.2013
 5 
İLGİNÇ YAZILAR
Üyelik Girişi
Saat Kulesi
Site Arama