• https://www.facebook.com/cengiz.ulku
  • https://twitter.com/cengizulku

Anasayfa

Her gün bir çok site adı duyuyoruz. Kimi başarılı oluyor, kimi hiç adı duyulmadan yok oluyor. Sizlerde mutlaka ne yapsam iyi olur diye düşünüyorsunuzdur? Bende wmaraci.com adlı forum sitesinde "internette en çok duyulan ilginç site fikirleri başlıklı yazı ile karşılaştım ve sizlerle paylaşmak istedim. Aklınıza yatan bir girişim için belkide sizlere de ışık tutar. Aynen yayınlıyorum.
15.08.2015
30 - 31 Ağustos 2014 tarihlerinde kaldık Viyana’da. Hava tipik avrupa havası, sıkça yağan yağmurlar nedeniyle şemsiyesiz çıkmak pek mümkün olmuyor. Türkiye’den ne kadar tahmin etsekde yine de kalın giysi almadık. Kısa kollularla yağmurlu havada gezmek de güzeldi. Daha havadayken uçağın penceresinden ne kadar muntazam bir şehir olduğunu gördük. Şehrin her tarafında konser, tiyatro, sinema ve çeşitli kültür etkinlikleriyle ilgili afişler dolu. Dünyaca ünlü bir çok müzisyen Avusturya’lı… Oraya gitmişken konsere gitmemek olmaz. İkinci gece “Kursalon” adında Johan Straus’un ilk konserinin yapıldığı 450 yıllık bir konser salonunda, harika bir klasik müzik konserine katıldık.
03.10.2014
Avrupa’nın en batı noktası Lizbon’a 40 km mesafedeki Cabo de Roca. İlk deniz fenerinin kullanıldığı bu noktadan dümdüz bir çizgi ile New York’a 5.500 km… Evet karayolu olsa ortalama 3 günde gidilebilecek bir mesafe kalıyor. Avrupalı zenginlerin yazlık yeri olmuş. Hava ortalama Mayıs ayında gündüz 30 C civarı Türkiye’deki Muğla, Antalya çizgisinde. Plajlar doluyudu. Portekiz içinde refah düzeyi en yüksek şehir Lizbon
10.07.2015
Bir an düşünün bir sabah kalkmışsınız, evinizin önü deniz, yan sokak deniz, arka sokak deniz… kısaca etrafınızdaki bütün sokaklar deniz. Komşunuz hastalanıyor, siren sesleriyle gelen ambulans tekne… yan sokaktaki bar’da olay oluyor, suları yara yara gelen polis teknesi. Çocuğunuzun okul servis botu gelmiş, acil inmesi gerekiyor. Bakkalınıza bira meşrubat getiren rakip firmaların tekneleri sıraya girmiş diğerinin işi bitsede ben yanaşsam diye bekliyor. Yanınızdaki inşaata kum getiren tekne kanalı kapatmış başka tekneler geçemiyor. Bayansınız, arkadaşlarınızla altın günü yapıyorsunuz, süslenip püslenip, atlıyorsunuz teknenize 6 sokak ötedeki eve gidiyorsunuz. Eşiniz size evlilik yıldönümünüzde 150 beygir motorlu, son model harika bir tekne hediye almış…
24.11.2014
Oraya gittiğimde içimi huzur kaplıyor. Sokakların isimlerini bilmem ama bilmediğim sokak yoktur. Sahilde oturduğunuzda geçen dev gemileri izlerken, acaba kaç bin mil öteden geldiğini merak ederim. Kafelerde restoranlarda otururken sürekli seyredecek bir manzaranız vardır. Karşıya geçen araba vapurları uzaklarda dağınık bir şekilde duran balıkçı teknelerine çarpıp çarpmayacağını takip eder gözlerim. Oysa hiç yakınından geçmez… göz yanılmasıdır. Ama olsun heyecan yapar.
30.04.2015
4 Ocak 2015 - “Reklamın iyisi kötüsü olmaz, reklam reklamdır” diye bir halk tabiri var. Gerçektende sonuna kadar katıldığım bir söz… Geçtiğimiz yıllarda bir firmanın marka ve franchise sistemleri ile ilgili eğitimine katılmıştım. Eğitmen hocamızın kariyeri, üniversitede Profesör... Bilinen bir çok markaya danışmanlık yapmış ve yapıyor.
03.01.2015
5 Ocak 2015 - Büyüdüğüm yerin özlemini herkes gibi bende yaşıyorum. Bu sebeple oraya gittikçe bolca fotoğraf çekiyorum. 70’li yıllara kadar Keli köyü idi, daha sonra mahalle oldu. İzmir tarafından Salihli’ye gelirseniz, yolun sağında şehir merkezi girişi tabelası görürsünüz. O yola girip 200 metre kadar ileride, sola dönmeniz gerekiyor. Geldiğiniz anayolun altından geçen köprüden geçtiğinizde 500 metre ilerlerseniz mahallemize ulaşırsınız.
09.11.2014
8 Ocak 2015 - Sadece yurdum insanı değil, dünyanın her yerinde, uzunca anlatman gereken şeyleri, bazen 2 kelimeyle anlatırsın... Ataların söyledikleri ile hem kelime tasarrufu yaparsınız, hem de kolay ifade edebilirsiniz. Bununla ilgilibir çok kitap basılmış, yeni dünya da da birçok web sitesi kurulmuştur. Ayrıca yeni atasözleri daha hızlı üremeye başladı. Atasözünden öte Güzel Sözler demek daha doğru olur. Bende hoşuma gidenleri burada derlemeye çalışıyorum.
08.01.2015
 2 
İLGİNÇ YAZILAR
Üyelik Girişi
Saat Kulesi
Site Arama