• https://www.facebook.com/cengiz.ulku
  • https://twitter.com/cengizulku

Anasayfa

4 Temmuz2013 - Piyasa daraldıkça, satışçılar işleri gereği firmalara baskı yapmak durumunda kalıyor. Hangi iş olursa olsun bu değişmeyen bir kural oldu. Hele bayilik ise bu durum hepten fena… Satış elemanının çalışma düzenleri prim üzerine, bir çok eleman alacağı garanti paradan daha çok primden elde edeceği gelire odaklanıyor. Satış eğitimleri verilirken de en çok bu bölümü ballandırılarak anlatılıyor.
04.07.2013
28 Haziran 2013 - Baba: ‘’Oğlum yeter artık facebook dışında bir dünya daha var" "Vallah mı? Linki yollasana!’’ -Merdivenlerden düştüğümü gören ve buna rağmen "düştün mü"diye soran mal. "Yok düşmedim benim iniş tarzım bu"
28.06.2013
17 Haziran 2013 - Kanala telefonla bağlanan sanatçılar, yazarlar, siyasetçiler hiç çekinmeden dilediklerini söylediler. Tabii bu kadar yayından sonra RTÜK’ten cezayı da yedi, maalesef. Her diziye, programa ceza kesen RTÜK, Halk TV’ye ceza kesmese hepimiz şaşırırdık zaten. Bu noktada bana en ilginç gelen şey ise twitterda insanların Halk TV’nin cezasını hep beraber ödemek için girişimlerde bulunmasıydı. “Halk TV hesap numarasını versin hepimiz para yatıralım, cezayı hep beraber ödeyelim” yazdılar.
18.06.2013
12 Haziran 2013 - Gezipark olayları bir çok konuda herkesi sarsacak mesajlarla dolu… Ama beni CHP tarafı ilgilendiriyor. En önemlisi de gençlik mevcut koşullarda hala CHP’yi alternatif görmüyor olması ilglendiriryor. Bu durum sanırım sol taraftaki herkesi üzüyordur. Kemal Kılıçtaroğlu, Gezipark direnişlerinin, CHP ile ilgisi olmadığını anlatmak için “Gençlik orada bizi istemiyor” cümlesi, aslına bakarsanız düşündürücü ve üzücüdür.
12.06.2013
5 Haziran 2013 - Tarihi günler yaşadığımız bu günler, şühhesiz ki yediden yetmişe hepimizin bir numaralı gündemi oldu. 31 Mayıs olarak yazacak tarih başlangıç gününü. Öyle hızlı gelişmeler oldu ki, insanlar an’ı yakalamak için olayların arkasından koşmaya başladı. Örneğin twitter kullanmayan bir çok bilgisayar kullanıcısı, hesap açtı. Çünkü daha hızlı haber alabileceği hiçbir haber alma aracı yoktu. Daha hızlı değil haber alamıyorlardı. Facebook yine aynı şekilde…
08.06.2013
Karşıyaka Belediyesinin en beğendiğim çalışmalarından biri, her yıl bu tarihlerde Bostanlı Pazar yerinde 4 gün boyunca süren çiçek pazarı. Bunun adı Çiçek Festivali ama bana göre çiçek pazarı. Çünkü Güzelbahçe, Urla, Bayındır ve Ödemiş bölgelerindeki üreticilerin bu pazarda açtıkları sergilerden bir çok vatandaşımız evlerine, yazlıklarına, bahçelerine çiçek ve ağaç satın alıyorlar.
19.05.2013
Babalar Gününün Ne Zaman Olduğunu 100 Kişiye Sordum!... 95’i bilemedi. Her zaman iddaa ederim, babalar günü babalarında bir günü olsun diye çıkarılmış bir gündür. Bir nevi kırılmasınlar diye. Çıkış noktasına bakarsak zaten benzeri sebeplerle ortaya atıldığı belli. Babalar gününün tarihçesi ve nasıl meydana geldiği ile ilgili 2 ayrı bilgi dolaşıyor
09.05.2013
Geçtiğimiz günlerde altın ile ilgili söylediklerimiz aynen çıktı. Has altın 84.00 TL ollduğunda Ata lira 590 – 600 aralığında satılıyordu. Bugün itibarıyla (13 Mayıs 2013) Has altının gramı 83,70, Ata lira ise 565 TL… Yani neredeyse has altın fiyatı aynı olmasına rağmen, Ata lira 30 TL daha düşük. Aynı günlerde çeyrek altın 150 TL’ler de idi. Bugün itibarıyla 140 TL.
14.05.2013
 6 
İLGİNÇ YAZILAR
Üyelik Girişi
Saat Kulesi
Site Arama